Natália AeshaDasi Bartošková

Ahoj Natálko

Před dvěma dny se manžel velmi rozčílil na našeho syna při tenise, byl na něj sprostý, dle syna ho ponižoval a křičel na něj, že si ničeho neváží, že je tlustý, nic se sebou nedělá a nejde si za "úspěchem" - netrénuje dostatečně.

Netvrdím, že jsem úplně důsledná, syn má ode mě volnou výchovu. Máme se velmi rádi. Manžel s mým způsobem výchovy dlouhodobě nesouhlasí. Čas od času v něm vzkypí vztek a křičí. Na mě už ne. Co jsem si prošla Satori a terapiemi u Tebe, chová se ke mně jinak. O to víc se obouvá do syna. Když vyhraje turnaj, je to fajn. Když netrénuje, je zle. 

Dal nám ultimátum, buď budeme šlapat jako hodinky, nebo se rozvedeme.

Posadila jsem si ho "na polštář" a všechno mu řekla, vysvětlila svůj postoj, plakala, požádala o odpuštění, řekla jsem, že už dlouho vidím, že naše cesty vedou u každého jinam. Umím si představit, že se rozejdeme. Lásku k němu ale cítím pořád. Když jsem seděla na jeho místě, křičelo jeho ego, jak jsem nesnesitelně světelná, že se mnou nemůže vydržet, že ho to děsí, že určitě mám někoho jiného.

Asi jen potřebuju vědět, že jsem už opravdu udělala všechno, co se dá a víc už udělat nemůžu. Přeju mu, aby byl šťastný. Pokud to nemá být se mnou a naším synem, budiž.

Moc Ti děkuji. Najdeš-li pár slov k mé situaci, pomůže mi Tvůj vhled do tohoto dění.

S láskou Radka

Ahoj milá Radko, děkuji za Tvé řádky a za trpělivost. Vztah mezi tátou a synem je velmi důležitý. Muži otcové iniciují své syny do dospělosti tak, jak oni sami byli iniciování svým otcem nebo dědou. Neříkám, že je to vždy moudré a vědomé, ale to už bychom zabíhaly do jiných rovin. V naší kultuře byla například iniciace vojenskou službou, nyní například sportem. Ani na vojně, ani ve sportu to chlapci neměli snadné, je to přechodový rituál a každý ho prožívá po svém. Slzičky a strach jsou v pořádku, musí se s nimi syn potkat, aby porozuměl svým emocím. Bude pak umět lépe pochopit a přijmout ženu/partnerku. Dovol aby si mezi sebou ti dva vytvořili vztah, i když to Tobě může "trhat" srdce. Pokud budeš zasahovat, nejen že oslabíš synovu důvěru v otce a v mužství, ale také oslabíš své partnerství a syna. V tuto chvíli máš k sobě syna připoutaného a to pro něj není zdravé. Jeho táta pak musí vydat velké množství energie na novou iniciaci, kde se mu podaří syna odseknout od matky. Podpoř syna i manžela v tom, ať si své věci vyříkávají po svém, a Ty do toho nebudeš zasahovat. Manžel musí cítit Tvůj respekt a úctu. Syn důvěru a zázemí. Oba je ujisti, že jim věříš a miluješ je. Pak odstup.  <3 Natálie

© 2016-2022 Deník Natálie Tothové , GDPR

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com