Natália AeshaDasi Bartošková

Dobrý den paní Natálko,
dělala jsem si u Vás Test pěti zranění. Píši Vám ohledně vztahu s manželem. Syn je od 3,5 let postižený- pochybení lékařky. 
Manžel mi dal za vinu co se stalo synovi. Spolu se synem, jsem pracovala i sama se sebou, abych vše zvládla psychicky. Teď chodím na metamorfozní techniku. Za posledních 10 let, je vztah s manželem z mé strany na nule. Manžel nechce na žádnou terapii spolu se mnou (nebude prý podporovat šarlatány). 
Letos jsme spolu 20 let a celou dobu žijeme v domě jeho rodičů, v samostatné bytové jednotce. Manželova matka je velmi autoritativní. On ji poslouchá na slovo ve svých 56 letech. Pokud něco potřebuji já, zvedá hlas, takže jsem si většinu manželství dělala různé věci sama, aby nekřičel. Teď mi vyčítá, že ho na nic nepotřebuji. Samozřejmě jsem se nechovala k němu vždycky v klidu, je flegmatik (znamení ryba), já kozoroh, potřebuji mít věci v pořádku, pokud něco nefunguje. 
Komunikace není. Na něco se zeptám, čekám dlouho na odpověď, pak se zeptám podruhé, odpověď dostanu otázkou a po třetí mé otázce odejde. Nechce řešit nic. Nedokáže objímat, jeho city jsou hodně bloklé. Když jsem přišla já, že ho obejmu, cítila jsem strach, panika?? Za posledních 5 let, pokud jsem na něj sáhla, zkroutil mi ruce, abych ho nechala. Při posledním sáhnutí mi zkroutil ruku tak, že ji málem zlomil. Už mám strach na něj sáhnout. Sex není 2,5 roku. U dcery se objevila před 3 lety epilepsie, na magnetické rezonanci žádné ložisko, astroložka mi řekla, že epilepsii nemá. Je to jen psychika (blíženka velmi citlivá). Delší dobu psychické vypětí, přijde záchvat. Má tam uložena traumata ohledně brášky (budeme řešit na kyneziologii) nechala jsem ji prostor, až se sama rozhodne. Řekla mi: "mami proč tě taťka neobjímá, když jiní chlapi by tě chtěli" Vadí ji, jak to máme mezi sebou- nejistota, strach co bude.
Žít bez jakéhokoliv projevu lásky se nedá. Potřebovala bych poradit, co mám udělat, abychom se někam posunuli a neukazovali našim dětem, že takový vztah je správný. Moc Vám děkuji za radu. Přicházím k Vám na doporučení.

Krásné dny. Věra 

 

Dobrý den, milá Věro,

děkuji za Váš dotaz.

Na první pohled by se mohlo zdát, že máte věci dobře uchopené, pojmenované a dobře se v nich orientujete. Na druhý pohled už to tak ale není, máte silnou kontrolu a jste v roli Trpitelky, neboť chcete uvnitř sebe cítit Lásku a zapomněla jste, že je to Vaše odpovědnost zda ji cítíte či nikoliv. Svými požadavky můžete lidi kolem velmi iritovat.

Pojďme tedy postupně...

Postižený syn je vždy výzvou pro rodiče (především však pro matku) aby se sebou začala pracovat a zaměřila se na rozvinutí své spirituality, neboť po tom touží její Duše. Takže nejde o žádnou chybu, kterou musíme na někoho hodit :-) Pokud takto uvažujeme, škodíme si. Z vyššího pohledu je vše perfektně naplánováno a zrealizováno. Pokud Vás manžel obvinil, činil tak ze své úrovně nevědomosti, neboť vědomý člověk ví, že je všechno v nejlepším pořádku, i když se nám to nemusí dvakrát zamlouvat. Dosáhnout vyššího stavu vědomí je ale proces, kterému se mohou věnovat všichni, kteří jsou na to připraveni. Není to vždy snadné, ale stojí to za to. Obecně by se ale dalo říci, že lidé kolem jsou většinou spíše nevědomí než vědomí, takže osočování a soudy jsou všudypřítomné... Dobré však je, že právě ono manželovo obvinění ve Vás spustilo velkou naléhavou potřebu na sobě pracovat a rychle se v dané situaci zorientovat. Jenže se trochu obávám, že jste sáhla po "pastičce" - po jednoduchém oboru zvaný ezoterické vědy, kde jsou všichni Bílí mágové, proroci, vyvolení, mystici a nebo inkarnací Královny ze Sáby, atd, a nešla jste hlouběji- čili do spirituality a duchovnosti. Zajděte si na kineziologii a nechte si vytestovat na kolik % je pro Vás vhodná ta či která technika a dle toho se rozhodnout zda v tom budete pokračovat či nikoliv.

Ve spiritualitě není podstatné zda jste Kozoroh nebo Ryba, nebo zda jste flegmatik či autoritativní osoba. Spiritualita je oblast, kterou lidé potřebují rozvinout, aby pochopili sebe a svůj život.

Takže zpět k Vašemu dopisu.

Vztah bez komunikace a bez dotyků a porozumění není vztah, je to smrt. Téma Smrti je velké téma, které se dotýká nejednoho páru, rodiny či jednotlivce.

To, co jste popsala je velice smutné, a je to nezáviděníhodná situace, milá Věrko. Je však nutné si přiznat, že jste to sem dopracovali společně a je to tedy jen důsledek něčeho, co jste Vy oba na začátku a v průběhu vztahu přehlédli.

V tomto duchu ve vztahu nelze pokračovat a jak už je známo, právě děti nebo naše vlastní fyzické zdraví nám jasně ukáže, že je v našich vztazích něco špatně. Ve Vašem vztahu je málo Lásky, milá Věrko. Láska= Bůh. Takže- ve Vašem vztahu je málo z Boha. Tím ale nemyslím, že byste se měla zabývat nějakou církví nebo náboženstvím. Je nutné začít oceňovat to, co ve Vašem životě funguje. Každý den si s dětmi udělejte krátký rituál a oceňujte to, za co jste ten den vděční. Pouvažujte o krásném spirituálním projektu- Mantra projekt. Dovolte manželovi žít svou trpkost, neboť i tak k němu můžete cítit lásku(Boha). A pokud v tomto manželství máte nějaké nenaplněné touhy nebo potřeby, musíte si je naplnit sama, nechtít tlačit na manžela, který jak vidno má sám se sebou co dělat, aby v tom nějak fungoval. Takže, milá Věrko. Pokud cítíte, že je v tomto manželství něco špatně a má to neblahý vliv na Vás a děti, začněte jednat.

S láskou ke všem zúčastněným, i za cenu toho, kdybyste dospěla k rozhodnutí, že se musíte odstěhovat z vlivu tchýně a odpoutat se tak od rodinné karmy Vašeho muže.

Milá Věrko, začíná Vám nová životní etapa, naplňte ji vědomím Lásky-Boha a pusťte se všeho, co jste se doposud naučila, neboť je to mnohdy ta největší brzda učit se nové a vydat se Cestou pozitivní změny. S láskou Natálie*

 

© 2016-2022 Deník Natálie Tothové , GDPR

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com