Natália AeshaDasi Bartošková

 Dobrý den, Natálko, 

jdu se k Vám poradit a nebo si i trochu postěžovat, protože Vám důvěřuji. Chystám se k Vám v létě na cyklus terapií. Navštěvovala jsem jednu kartářku. Radila mi opustit manžela, protože mě manipuluje. Věřila jsem jí, vždycky mi dokázala úplně přesně říci to, co jsem si někde ve skrytu myslela. Přesto jsem se k rozchodu neodhodlala. Pak jsem chodila k jedné psychoterapeutce z Vysočiny, radila mi totéž. Neposlechla jsem ji, neboť mám manžela ráda, máme spolu děti, a i když to skřípe, nechci s tím vším skončit. Cítila jsem se až provinile, kdykoliv jsem odmítla se s ním rozejít. 


Od začátku do konce mého sezení mne neustále ponoukala k rozchodu s ním a šťourala se mi v hlavě a dělala ze mne úplnýho pitomce. Cítila jsem se úplně bezmocná a v její moci. Měla jsem jen tak mluvit o tom, co právě doma zažívám a hledat si v tom odpovědi sama. Jenže mě neustále nenápadně nahlodávala a vše obracela k tomu, jak jsem v pasti. Domů jsem pak přicházela naštvaná, a pak vznikaly zbytečné hádky a dusno. Manžel byl nešťastný, že mi to nepomáhá,, ba naopak- škodí nám to. Jenže dnes po těch letech jsem už jaksi schopná většího náhledu. U kartářky jsem už dávno nebyla a ani tam nepůjdu, a u terapeutky jsem také nebyla už několik měsíců a vidím vše z docela jiného pohledu. A to jsem potřebovala. Nadhled. Před tím jsem vůbec neviděla, co se mnou ty lidi provádí. Byla jsem jednu dobu nesmírně vyšťavená a psychoterapeutka mi vyhrožovala psychiatrem prej "v dobré vůli", abych se nad sebou zamyslela. Dala mi nějakou diagnozu, stále mi ji připomínala, manžela i tchýni si onálepkovala a sem tam mluvila o svých jiných klientech, a ve výsledku mě zase jen manipulovala k tomu, abych jí věřila, že chodím ke skutečnému odborníkovi, ke kterému chodí i politici a tak. Řekla jsem jí, co vše doma nefunguje a jak v tom trpím a ona jediné, na čem se mnou pracovala byla tzv. podpora k tomu, abych se vzchopila a od manžela odešla. Natálko, těžce trávím takový přístup, nerozumím tomu a jsem na větvi z toho do čeho jsem se to vlastně zamotala a jak moc nebezpečné to vlastně pro lidi je.

Ani nevím, jestli je vůbec srozumitelné, co Vám píši. Promiňte mi.

Hezký den, Věra.

 

TERAPEUT je jen člověk a člověk jak známo disponuje bludnou Myslí, egem, a pýchou. Terapeuti, kteří jsou zaměření na své tituly, nálepkování, diagnostikování a chlubení se o své praxi, atd. jsou terapeuti, kteří jsou v Egu, milá Věrko. Ego je překážka dosáhnout vyšších rovin a vidět věci odosobněně. Čím více osobnosti Ega, tím více chybování a nedostatků.


Jsou tedy dobří terapeuti a jsou špatní terapeuti. Jsou mezi námi hoštapleři a jsou mezi námi skutečně nápomocní, kteří se učí od osvícených Mistrů. O tom, zda před námi sedí člověk, co nám pomůže a nebo člověk, který sám uvízl v nějaké své pastičce, klient hned nepozná, pakliže není dostatečně bdělý. Když si jdete pro radu ke kartářce, míra informací bude odpovídat tomuto postavení, Věrko. Když si jdete pro radu a nebo pro pomoc k psychoterapeutovi, obdržíte nějakou nálepku, diagnozu a jste tam za pacienta, který může skončit i na psychiatrii, ano, tak to je. Běhá mi z toho mráz po těle, ale věřím, že i taková zkušenost je pro Vás důležitá, abyste mohla něco o sobě a také o lidech z tohoto oboru pochopit. Vypovídání se o problémech je fajn, ale pakliže nemáte důvěru ke svému psychoterapeutovi (a já se ani nedivím), stejně Vám to nepomůže, protože se mu neotevřete plně. Informace od kartářů jsou čistá manipulace s informačním polem klienta.Nyní Vám povím jednu důležitou věc, milá Věrko. Lidé v těchto oborech mají jedno společné- pracují s informačním polem klienta a jen mu přetlumočí to, co tam má :-) 

Takže pokud máte na emočním těle nevyplakané emoce z dětství, přenášíte si to do vztahu a tím měníte realitu vztahu. Je chyba terapeuta nebo kartáře, když pracuje s tímto polem a považuje jej za Pravdu, od které se pak odvíjí jejich přístup k Vám a k Vašemu problému. A tu větu napíši ještě jednou, neboť je zásadní: "Je chyba terapeuta nebo kartáře, když pracuje s tímto polem a považuje jej za Pravdu, od které se pak odvíjí jejich přístup k Vám a k Vašemu problému.". Samotné rozdávání diagnoz a nálepokování považuji za hrubý nedostatek empatie od samotného psychoterapeuta, neboť je to manipulace s lidským vědomím. Také jsem se s něčím takovým už setkala. Na druhou stranu tyto lidi chápu, neboť oni na to tolik let studovali, přijali toto učení, stali se "tou pravdou" a nesouhlas s touto pravdou je nesouhlasem s nimi samotnými a to se pak dotýká jejich vlastní důležitosti. 

Uvedu příklad působení takových Kolegů"- když si přijde Karel pro radu co má dělat s Boženou, která pořád křičí a nic doma nedělá, tak chybný postup terapeuta je, že začne s Karelm kvitovat nad "špatnou Boženou" a začne pracovat s touto informací kde Karlovi podsouvá, že si musí najít jinou Boženu, protože tato Božena za nic nestojí, její diagnoza je XY, její horoskop vypovídá o tom či onom a dle "energetického ladění" nebo "v akášických záznamech" je to či ono. Karel pod tíhou "důkazů" ztratí sám sebe a nechá se zmanipulovat ke kroku, který "věští" zlepšení jeho života. A najednou má Karel jasno- musím opustit Boženu, aby mohl být šťastný, a začne vyvíjet vědomí tímto směrem. Chudák Božena pak ani neví, jak k rozvodu nebo k hrubému zacházení od "informovaného" Karla vlastně přišla. Já pracuji úplně jinak, pochopíte až na cyklu terapií v létě, milá Věrko. 

Nyní se s Vámi loučím, děkuji za zajímavý podnět k zamyšlení pro nás všechny a přeji Vám krásné měsíce příprav, uvidíme se v létě.

S láskou Natálie*

© 2016-2022 Deník Natálie Tothové , GDPR

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com