Natália AeshaDasi Bartošková

Dobrý den, Natálko,
už několik let mě to táhne k nejedení masa. Měla jsem vegetariánská období, kdy jsem měla opravdu pestrý jídelníček z kvalitních surovin, ale musela jsem se k masu vrátit. Byla jsem vyčerpaná, vypadala jsem nezdravě, po zařazení masa se to spravilo a jednou jsem se vrátila k masu, abych zvládla rekonvalescenci po náročné operaci.
Ten pocit, myšlenka přestat jíst maso na mě ale tak neuvěřitelně tlačí, že se to skoro nedá vydržet. Brzdí mě ale strach, že zhubnu a budu zase působit nezdravě (už tak jsem dost hubená). Prosím Vás o názor, je pro mě vegetariánství vůbec vhodné? Je to cesta pro každého? Vím, že musíte odpovídat na hromady otázek, ale přesto doufám, že se brzy dočkám i já a že konečně vystoupím z toho bludného kruhu otázek, strachu a pochyb a bude mi volně.

Děkuji a krásné letní dny!

 Jana

Dobrý den, milá Jano, děkuji za Váš zajímavý dotaz.

Ano, vegetariánství je vhodné pro všechny, ALE každý má svůj čas a také různé obranné mechanismy a postoje, které si musí nejprve zpracovat, aby ho to pustilo do větší čistoty. Neboť vegetariánství a veganství znamená MÍT V SOBĚ ČISTO. Je to stav bez toxinů, bez jedů, bez zánětů. Příčina Vaší "hubenosti a strachu vypadat nezdravě" pramení z dětství. Vyvolala ji dětská lékařka, které nevhodně komentovala Vaši váhu a tím vylekala Vaši maminku, a pak se to neslo Vaším dětstvím i od jiných lidí. Zde je nutné zpracovat, neboť jste od své maminky nabrala plno emocí a postojů, které Vám neslouží a musíte se od nich oprostit. Ovládají Vaše podvědomí.

Mít vegetariánské období a pak se MUSET VRÁTIT ZPĚT K JEDENÍ MASA, je téma mentálních programů, které do Vašich buněk posílají nějakou specifickou informaci. Tato informace vyvolá chemickou reakci těla, které najednou začne mít chuť jíst nezdravě a ubližovat si. Jsou to mentální sebedestrukční programy plné nelásky a nepokory, které jste za život nasbírala. V tuto chvíli Vám spíše doporučuji terapie hrou, kde se zpracují základní témata Vašeho života a teprve pak můžete uvažovat o změně stravování. Uvidíte, jak moc to Vaše tělo a psychika uvítají.

 

s láskou Natálie

© 2016-2022 Deník Natálie Tothové , GDPR

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com