Natália AeshaDasi Bartošková

Dobrý den, Natálie, 

jsem úplný nováček, ale už jsem navštívila Váš web pro více informací, i jsem viděla Vaše videoprojekty na youtube. Líbí se mi, čemu se věnujete a jak to vykonáváte, cítím, že jsem tady správně.

Pokud smím, měla bych otázku.

Žiji si pěkným, poklidným životem. Rozhodla jsem se nemít děti, ačkoliv je mám ráda a věnuji se v tomto životě výhradně sobě, svým blízkým a mému koníčku, který mne i živí. Cítím, že je to v souladu, ale pojďme k tématu. Mám dva bratry, starší. S tím prostředním jsou stále problémy, má a vždycky měl problémy přiznat, že udělal chybu, nebo že se nezachoval fér. Šlo o kravinky, ale ty vyústily v celkem velké věci a vznikl z toho průšvih. Neumí si nahlas přiznat, že poškozuje sebe i své blízké. Myslím si, že si to přizná v sobě, i když se možná mýlím, ale nahlas to nepřizná a silně odmítá jakoukoliv odpovědnost za své chování. Jeho oblíbeným výrokem je "Já ne, to ty." Zaměstnává se několik dní vnitřními monology a pak vždy přijde s nějakým úplně nesmyslným pohledem na situaci, kde je opět viníkem ten druhý, ale On ne, nikdy. A už jsme tím všichni kolem vyčerpaní. Jeho partnerka se rozčilovala několik let, teď se s ním už nepáře a je na něj generál. To na něj zabírá, i když frfle. Problém je, že si takto velice poškozuje pověst a jméno ve firmě, ve které pracuje a pak má z toho neurózu. Vím, že to není má věc, ale když už jsem Vás potkala, zkusím, zda budu mít štěstí, a odpovíte mi.

Předem velice děkuji, jste milá.

Dita.

Dobrý den, milá Dito, děkuji za Váš dotaz. Vašemu bratrovi je ve skutečnosti 5 let, zasekl se v tomto období na základě rodinné situace. V tomto období jej zklamal tatínek i maminka, cítil se mezi sourozenci nedostatečný a odcizený. Nezralí rodiče v dětech pěstují soutěživost a prostřední dítě se často cítí jako mezi dvěma mlýnskými kameny. Pravděpodobně se bratr cítil přehlížený a jaksi "navíc" ve Vaší rodině, a zde vznikl neuvědomělý program, který se však připravoval už v období prenatálního vývoje a ten program zní- "musím se stát výjimečným, nesmím ukázat slabost, musím vyhrát pozornost a lásku mých rodičů nad mými soky (sourozenci), musím zvítězit nad průměrností, ukáži jim kdo jsem!" No a stalo se. Je výjimečným ve svém postoji a v problémech, které vytváří. Z bolesti a nelásky vzniklo silné ego a narcistická povaha, což on sám samozřejmě nevidí. On se cítí silný a neporazitelný, neuvědomil si, že v něm trpí vnitřní dítě i vnitřní muž. Kdyby se Váš bratr dostal na mé terapie, uviděl by svůj zásek a mohl by jej uvolnit, tím dospět a dozrát. Jenže tito lidé si nepřiznávají chybu, proto na nich také nepracují a stávají se z nich tyrani. Vidím tam také, že u Vás v rodině chyběl dobrý mužský vzor, Dito. Buď tam otec vůbec nebyl a nebo to byl závislý a slabý člověk, například závislý na své matce, kamarádech nebo na alkoholu. Co Vám tedy poradím? Žijte si dál svůj spokojený život a dovolte žít svému bratrovi jeho hru. Teprve až skutečně padne na dno, začne hledat pomoc. Ani pak, s velkou pravděpodobností, si od Vás ani od bratra žádnou pomoc nevezme, nepřizná ji nebo nepřijme. On má v sobě někde hluboko ve vztahu k rodině velkou zášť a zlobu, cítí se být ukřivděn a odmítnut. Když si Váš bratr řekne o pomoc, tak u úplně cizích lidí. Ale nebojte, pak se Vám vrátí pokorný, zmoudřelý a láskyplný. Život ho vyškolí a terapie mu pomohou najít důstojnou cestu k sobě a k rodině.

Natálie

 

© 2016-2022 Deník Natálie Tothové , GDPR

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com