Natália AeshaDasi Bartošková

Krásné odpoledne milá Nátalko

Mohu mít prosím jeden dotaz? Došla jsem do situace s partnerem (máme nádherný 3 letý vztah, který poslední čtvrt rok dosti kulhá), kdy mi jeho nárazové nevhodné jednání (hrubé, vulgární vůči mě) obhajuje, že je jen mé zrcadlo a že toto jednání v něm vyvolávám já sama, ať si to odblokuji a naučím se svým uvědoměním, jeho jednání chápat a pracovat s tím. Je prosím možné, abych si opravdu toto jednání "zasloužila" z důvodu mého osobního posunu?

Přijde mi, že není možné, aby neuctivé jednání proti mé otáčel s tím, ať si zajdu na odblok a že za to mohu já, i když se samozřejmě snažím najít, jaké téma mi to tahá ven a mohla bych to začít řešit na kineziologii, kam pravidelně docházím. (Můj partner o fenkineziologii ví, s důvěrou jsem se mu s tím svěřila a přijde mi, že mou důvěru tímto zneužívá, ale třeba se mýlím, nevím si právě rady.)

Sám na kineziologii byl jednou, ale více zatím o to nejeví zájem a ani ho samozřejmě do fenkinezky nenutím, ani mu nic nepodsouvám, je to jeho rozhodnutí.

Děkuji Ti za případnou odpověď i když vím, že dotazů máš tisíce, výjimečně jsem se odhodlala Ti napsat touto formou. S láskou Monika 

Dobrý den, milá Mončo, děkuji za možnost odpovědět na Váš dotaz zde, na zdi, aby z toho měli užitek i ostatní.

Pojďme si to trochu rozebrat. Váš partner odněkud ZÍSKAL PRÁVO být k Vám vulgární a zacházet s Vámi hrubě a Vy si to máte nechat líbit, protože On má přeci pravdu a myslí to s Vámi dobře? Váš partner má představu, že Vám tím pomáhá k nějakému vnitřnímu sebeuvědomění a tudíž jste to Vy, kdo je vinen za to, že se On neovládl a ublížil Vám? Aha, takže On je vlastně velkým požehnáním, protože Vám nezištně pomáhá stát se lepším člověkem. Není to celé k smíchu? Musím se smát, Mončo. Ne Vám, ale tomuto typu lidí. Nevědomost a pýcha, ve spojení s komunikačním vzorcem teoretik a popírač je tragikomická sestava. Níže přikládám video o 4 komunikačních katastrofách.

Jdeme dál....Přemýšlím do důsledků a jsem zděšená....Kdybychom v tomto modelu začali fungovat všichni, kam by to vedlo? K válce nebo k Míru?
Pojďme si představit, že by si díky tomuto modelu chování mohl někdo myslet, že má právo řvát na lidi ve městě, může je ponižovat nebo je i fyzicky napadnout, protože jim tím ukazuje jejich vlastní agresivitu a emoční či psychické bahínko uvnitř. Byl by dotyčný agresor uznáváný nebo odvedený policií na záchytku? Má pedofil právo zneužívat dítě, protože se cítí být sexuálně provokován? Máme právo odjet z nehody bez důsledku a svalovat vinu na chodce, který neměl jít při krajnici, ale po poli?

Milá Moniko, takto by to opravdu nešlo a tento způsobm chování neprodukuje lásku do partnerství, ale naopak ji odebírá. Takže je nutné si v klidu, bez emocí s partneremm promluvit a zeptat se, co ho k tomu vedlo a připomnět mu, že On sám je odpovědný za to, co a jak vypustí z úst. Možná má nějaké starosti v práci, nebo má nějaký pocit viny, s kterým neumí sám pracovat. On se může cítit být provokován nějakým Vašim chováním nebo tvářením (jeho téma z dětství), ale měla by tam u něj být zdravá záklopka, která mu řekne: "Tady brzdi, nereaguj, nebo tím způsobíš škody, za které budeš muset nějakým způsobem zaplatit". Pokud toto člověku chybí, problém je vždy ve vztahu s rodiči a z těchto starých zranění vznikají patologie v chování- manipulace, agresivita, vzbuzování strachu v doměnní, že je to respekt, přehánění (teatrálnost) atd.

Zákon zrcadlení existuje, je to nástroj, ale není to prostředek k manipulaci a zneužívání. Mnoho lidí si myslí, že se mohou chovat k druhým zle a když na to přijde, "tak jim jen něco zrcadlí nebo vytahují." Tento přístup je nezralý a nelaskavý.

Výše můžete vidět, jak snadné je mluvit s někým o zrcadlení a mít domnělé právo mluvit a dělat co chci, aniž bych se omluvil. Popírání viny a nepřijetí odpovědnosti za své nezralé jednání a emoce je velice snadné, a mnoho lidí k tomu sklouzne mnohem raději, než třeba k omluvě, která by vztah i komunikaci okamžitě povýšila na vyšší level dospělosti... Takže pokud je řeč o zrcadlení, tak vždy oboustranně, Mončo. Jestliže On Vám svou hrubostí ukazuje Vaši vlastní hrubost (může být, ale nemusí), tak zase Vy mu ukazujete to něco, co On na sobě popírá, nesnáší a nemiluje, proto se to snaží spacifikovat a zaútočí na Vás (on vlastně útočí na sebe). A hned jsme v systému jeho původní rodiny, kde Ho jeho táta (ale mohla to být i máma) srážel, byl popudlivý kdykoliv se syn choval jinak, než rodič očekával.

Vesmír ale nespojuje lidi náhodně. Máte jedinečnou šanci najít svá témata ze svého dětství, uvědomit si své vnitřní bolístky z dětství a postupně je začít zpracovávat. Vztahy a partnerství jsou skvělým prostředím k sebeuvědomění a k sebepoznání, ale pro oba, ne jen pro Vás https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/teb/2/16/1f642.png");" class="_6qdm">:-) Partnera k hlubší práci zřejmě nenamotivujete (alespoň prozatím), ale můžete si s ním nastavit a vyjasnit Vaše hranice. Pomoci mu uvidět ten spouštěč, který mu nevědomě ukazujete nějakým svým chováním (nemusí to být nutně zlé chování). Jestliže mu opět ujednou nervy a nebude mít nad sebou kontrolu, je velmi důležité ho upozornit, že se to právě děje. Mnoho lidí totiž ztrácí kontakt se sebou, když si najedou do svých programů a proto pak neberou odpovědnost za své chování. Oni tam v tu chvíli jakoby nejsou... Takže s ním mějte soucit, milá Moniko, pracujte na sobě, využijte všho zlého a vytěžte z toho to dobré, ale neustupujte ani nepodléhejte jeho hře! Naučte se říkat jasné NE, DOST!

Fen kineziologie umí pracovat se vzorci myšlení, může Vám hodně pomoci, ale neumí všechno, není všespásná, to by Vám Fen kineziolog měl říci a doporučit Vám další techniku nebo terapii, kde se popracuje i na emocích, atd. Napište mi, prosím, do zprávy, ke komu chodíte na Fen kineziologii, ať vím, ke komu chodíte a mohu případně nějak poradit či pomoci.

Zde přikládám video, které aspoň nastíní 4 komunikační vzorce, které nám komplikují život: https://www.youtube.com/watch?v=vgJoI_MDSns Užijte si adventní náladu a v příštím roce pouvažujte nad Simply meditací, budete se cítit více chráněná a vnitřně posílená.


S láskou Natálie

 

© 2016-2022 Deník Natálie Tothové , GDPR

webdesign: 3wD webdesign

FaceBook YouTube spokojena.zena@gmail.com